Sumatra BOP1 BAH Butong

Tea type
Black Tea
Ingredients
Black Tea
Flavors
Earthy, Malt
Sold in
Loose Leaf
Caffeine
Not available
Certification
Not available
Edit tea info Last updated by dreamloomer
Average preparation
205 °F / 96 °C 2 min, 0 sec 5 g 14 oz / 400 ml

Currently unavailable

We don't know when or if this item will be available.

From Our Community

1 Image

0 Want it Want it

0 Own it Own it

1 Tasting Note View all

From Czajnikowy.pl

Czarna herbata Sumatra BOP1 BAH Butong pochodzi ze znanych niegdyś, a teraz nieco zapomnianych plantacji Bah Butong. Mocny, ciemny napar i aromatyczny smak zachwycą wszystkich smakoszy dobrej, czarnej herbaty. Sumatra BOP1 BAH Butong to bezsprzecznie wspaniała codzienna herbata!

Herbata Sumatra BOP1 Bah Butong produkowana jest w Indonezji, na wyspie Sumatra. Dzięki obfitej w substancje odżywcze glebie wulkanicznej i regularnym opadom, herbatę tę można zbierać na Sumatrze przez cały rok. BOP I (Broken Orange Pekoe I) to oznaczenie, jakie posiadają herbaty produkowane na Cejlonie, Indiach i Chinach; określa się tak herbaty dobrej jakości, a także herbatę łamaną, z pojedynczymi tipsami. Herbata czarna Sumatra BOP1 BAH Butong zawiera czasem zdrewniałe części krzewów.

Sumatra BOP1 BAH Butong – smak i wygląd
Jej susz to drobne, ciemne, łamane listki z jasnymi tipsami. Napar herbaty jest ciemny, intensywny, o czerwono-bursztynowej barwie. W smaku intensywna, mocna, gładka, zdecydowana, wyrazista na końcu, jednak pozostawiająca słodycz na języku.

Sposób parzenia
Zalecamy bardzo krótkie parzenie (przy sporej dozie – kilka sekund). Można parzyć ją kilkukrotnie, nawet do czterech razy (przy użyciu dużej dozy i krótkiego czasu parzenia).

Właściwości herbaty Sumatra BOP1
Czarna herbata będzie działać pobudzająco, odżywczo i poprawi koncentrację. Oddziałuje ona korzystnie na cały układ pokarmowy – chroni go, działa przeciwbakteryjnie, a po ciężkim posiłku pobudza wydzielanie soków żołądkowych, ułatwiając trawienie. Fluor, który zawiera herbata czarna, chroni zęby przed próchnicą. Regularne picie herbaty reguluje ciśnienie oraz poziom cholesterolu we krwi.

Polecana do parzenia jak i picia, tradycyjnie na ciepło oraz na zimno. Doskonale sprawdzi się podczas przygotowywania mrożonych i gorących napojów, w zależności od pory roku. Jeśli lubisz dodatki, śmiało możesz pokusić się o wzbogacenie tej herbaty cytryną czy miodem.

About Czajnikowy.pl View company

Company description not available.

1 Tasting Note

90
337 tasting notes

Strong malty and earthy aroma. Slight sweetness, really solid depth of taste, smoothness, no astringency. really nice, high quality but casual black tea.

Flavors: Earthy, Malt

Preparation
205 °F / 96 °C 2 min, 0 sec 5 g 14 OZ / 400 ML

Login or sign up to leave a comment.