Doi Tung Jin Xuan

Tea type
Oolong Tea
Ingredients
Oolong
Flavors
Not available
Sold in
Sachet
Caffeine
Low
Certification
Organic
Edit tea info Last updated by chado-tea
Average preparation
Not available

Currently unavailable

We don't know when or if this item will be available.

From Our Community

1 Image

0 Want it Want it

0 Own it Own it

Tasting Notes

There aren't any tasting notes for this tea yet.

From Chado

Organik Doi Tung Jin Xuan Oolong çayı (Red Oolong olarak da anılmaktadır) ismini, yetiştiği Tayland’ın kuzey bölgesindeki ünlü Doi Tung Dağından alır. Bu efsanevi yüksek dağ, oolong çayı için ideal hava koşullarını sağlar. Jin Xuan çayı ilk olarak 1960 larda Tayland’lı çay çiftçilerinin desteğiyle Tayland Çay Tarım Araştırma Merkezi tarafından dikilmiştir. Bu yüksek kaliteli ve özel Oolong çayı sadece tomurcuk ve ilk iki yaprağın seçilmesiyle toplanır. Özel ve dikkatli bir metotla çay %20 okside edilir. Böylece çay yeşil çaya benzer fakat yeşil çaydan daha karmaşık ve zengin bir aromaya sahip. Bu eşsiz Oolong altın gibi parlayan sarı bir renge ve dayanılmaz eşsiz bir kokuya sahiptir.

Oolong çayları kafein içerir mi? Oolong çayları, aynı ebatlardaki kahve içeceğinin yaklaşık 1/4’ü kadar kafein içerirler. Yani 4 bardak oolong çayı içtiğinizde 1 bardak (mug-kupa) kahve içmiş kadar kafein alırsınız.

İdeal hazırlama şartları: 85 °C – 95 °C sıcaklıkta yaklaşık 250 ml suya 1 çay kaşığı koyularak 3-5 dakika demlenmesi önerilir. (Aynı çay 2 defa demlenebilir.)
Servis sayısı: Ortalama 35 fincan

About Chado View company

Company description not available.

Tasting Notes

There aren't any tasting notes for this tea yet.